Marketing internetowy w pigułce
Cykl bezpłatnych warsztatów
3 - 7 kwietnia 2017 
IAB Polska, sala iabłko
ul. Puławska 39/77 Warszawa

Prelegenci

Łukasz Nalaskowski, Strategy & Business Intelligence Manager, MrTarget

Od października w Mr Target, gdzie będzie odpowiadał za przygotowanie strategii komunikacyjnych oraz rozwój nowych produktów. Wcześniej zajmował się sprzedażą w kanale e-commerce. Pracował w branży telekomunikacyjnej (Orange, T-Mobile) oraz turystycznej (Coral Travel | Wezyrholidays). Ma doświadczenie w sprowadzaniu płatnego i organicznego ruchu na portal, optymalizacji portali celem zwiększenia konwersji oraz zarządzaniu komunikacją do baz własnych. W ostatnim miejscu pracy udało mu się zwiększyć sprzedaż w kanale internetowym o 50%. Ma również kilkuletnie doświadczenie w badaniach rynku oraz badaniach użyteczności (UX). Na co dzień cieszy się z rodzinnego życia. Co roku odwiedza góry, latem z rowerem, zimną z nartami. 

Natalia Kijko, Social Media Manager, They.pl

Od 7 lat zajmuje się budowaniem wizerunku marek w Social Media. Aktualnie tworzy i wdraża strategię głównie dla branż wnętrzarskich i RTV. W swoich działaniach łączy kilka kanałów tj. Instagram, Twitter, Facebook i Google+. Wydobywa potencjał sprzedażowy i wizerunkowy wszędzie tam, gdzie znajduje się grupa docelowa marki. 

Adrianna Kubik-Przybył, Content Marketing Director, Contented by They.pl

Kieruje zespołem Contented, marki content marketingowej wydzielonej z agencji They.pl. Prowadzi projekty digital dla marek takich jak: Black Red White, AccorHotels, Tubądzin, Dekoria.pl. Od ponad pięciu lat zajmuje się komunikacją marketingową. Zdobywała doświadczenie m.in. jako copywriter i content designer, tworząc kampanie oraz treści dla marek z branży FMCG, a także firm farmaceutycznych.

 

Krzysztof Winnik, Partner Zarządzający, Faster&Better

Od 12 lat związany z rynkiem reklamy i marketingu. Jest uznanym ekspertem, strategiem, konsultantem i certyfikowanym trenerem DIMAQ. Specjalizuje się w marketingu internetowym, customer experience i strategiach komunikacji marek. Jako partner zarządzający w agencji FASTER&BETTER pomaga klientom agencji kreować omnikanałowe doświadczenia konsumentów w myśl zasady „więcej niż DIGITAL”. Równolegle, jako trener i prelegent, doradza i szkoli w obszarze digitalizacji komercyjnej. Wcześniej współtworzył grupę̨ marketingu zintegrowanego NuOrder Group, kierował agencją strategicznego marketingu społecznościowego OSTRYGA, był dyrektorem rozwoju w grupie OS3. Winnik jest też wykładowcą na Uczelni Łazarskiego, AGH w Krakowie oraz AHE w Łodzi. Razem z IAB Polska współtworzy program standaryzacji i weryfikacji kompetencji digitalowych DIMAQ - Digital Marketing Qualification.

Tomasz BrzezińskiSenior Data Scientist & Business Development Director, Netsprint

pracuje w Netsprincie od 2015 roku. Jako Senior Data Scientist kieruje obszarem analizy danych o cechach i zachowaniach użytkowników internetu. Rozwija algorytmy systemów reklamowych Netsprinta nastawionych na performance marketing. Wcześniej był dyrektorem ds. analiz i ramówek w telewizyjnym koncernie A+E Polska. W latach 2005-2012 w biurze reklamy Polsat Media był dyrektorem ds. badań i analiz oraz kierował działem planowania programowego. W latach 2002-2005 był współautorem cyklicznego raportu o rynku reklamowym we współpracy z CR Media Consulting. Wcześniej pracował jako dyrektor ds. badań i analiz w domu mediowym OMD. Absolwent kierunku Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne w Szkole Głównej Handlowej. Certyfikowany trener biznesu, fan strategicznych gier planszowych.

Roman Grygierek, Prezes Zarządu, INIS 

W Emailingowej Sieci Reklamowej nadzoruje rozwój technologiczny oraz współpracuje bezpośrednio z kluczowymi klientami INIS doradzając im w zakresie kompleksowej obsługi kampanii reklamowych nastawionych na efekt. Autor licznych publikacji biznesowych i branżowych. Szkoli klientów i agencje. Prelegent podczas ogólnopolskich konferencji szeroko pojętej branży marketingowej.

Łukasz Pawlik, Wiceprezes Zarządu, CEO, Novem

Absolwent Handlu Zagranicznego na Krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym. Od 15 lat zajmuje się efektywną reklamą w internecie – po studiach rozpoczął pracę w Dziale eCommerce INTERIA.PL, aby po kilku latach zostać dyrektorem tego działu. Z portalu odszedł, żeby współtworzyć Novem, gdzie jako szef działu Client Service nadzorował realizację kampanii efektywnościowych. Obecnie jest odpowiedzialny w Novem za dział SEM, Programmatic Buying, dział Systemów Analitycznych i Zakupu Mediów. 

Tomasz Samul, Członek Zarządu, COO, Novem

Ukończył studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach ze specjalnością Biznes Elektroniczny. Z reklamą internetową związany od dziesięciu lat. Zaczynał jako specjalista ds e-commerce w portalu INTERIA.PL, z Novem związany od początku istnienia firmy. Pracował na stanowiskach Media Buyer'a, następnie Dyrektora Sieci Afiliacyjnej, a w 2009 roku objął  stanowisko Członka Zarządu spółki. Odpowiedzialny jest za realizację strategii Real Time Performance Marketingu jako szef działu Obsługi Klienta, działu Graficznego oraz  działu Strategii i Planowania.

Magdalena Krzemieniewska, Head of Programmatic Buying, Novem

Od początku kariery zawodowej związana z Novem, najpierw w Dziale Obsługi Wydawców,  aktualnie jako Head of Programmatic Buying. Zgłębia i wykorzystuje w praktyce wiedzę o wszelkich dostępnych narzędziach do automatycznego zakupu powierzchni. W codziennej pracy kieruje się zasadą: „jeżeli nie możesz czegoś zmierzyć, nie możesz również tego poprawić.”

Michał Janeczek, Head of SEM, Novem

Absolwent Ekonomii na Krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym. Certyfikowany specjalista Google Analytics oraz Google AdWords. Od ponad 3 lat ściśle związany z marketingiem internetowym. Początkowo jako pracownik działów e-commerce, a obecnie jako specjalista SEM w firmie Novem. Zdobyte doświadczenia i umiejętności podparte wykorzystaniem nowoczesnych technologii pozwalają mu na tworzenie oraz rozwijanie skutecznych kampanii.

Justyna Pałka, Team Leader, Novem

Swoje doświadczenie w branży internetowej rozpoczęła w 2010 roku w Grupie Onet. Zafascynowana dynamicznie rozwijającym się rynkiem e-commerce, od prawie 5 lat opracowuje strategie marketingowe dla sklepów internetowych. W Novem odpowiada za przygotowanie, realizację i analizę efektów kampanii dla klientów działających w digitalu. Z wykształcenia dziennikarka, prywatnie miłośniczka klasycznego kina noir.

Paulina Bulska, Senior Strategy Consultant, Novem

Ukończyła studia na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z reklamą internetową związana od początku kariery zawodowej. W Novem odpowiedzialna za opracowywanie strategii komunikacji oraz efektywny dobór kanałów i narzędzi reklamowych dostosowanych do celów kampanii. Po godzinach pracy miłośniczka polskiej literatury non fiction.

Tomasz Szulkowski, Head of Mobext/ Havas Media Group

Zarządza polskim oddziałem agencji marketingu mobilnego o globalnym zasięgu (40 biur na świecie). Mobext funkcjonuje w obrębie havas media group. Z marketingiem mobilnym związany jest od blisko 5 lat, a z branżą reklamową od ponad 15 lat. Autor licznych publikacji i prelekcji branżowych.

Kamila Kownacka, Chief Digital Officer, OMD

Z grupą domów mediowych OMD jest związana od 2005 roku. Prowadzony przez nią zespół specjalistów realizuje kampanie on line dla największych reklamodawców w branży, m.in. dla: Beiersdorf, Renault, Nissan, McDonald’s. Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu działań reklamowych w Internecie. Potwierdzeniem jej talentu mediowca są liczne nagrody branżowe w tym trzy srebrne i brązowa statuetka Effie oraz dwa srebrne oraz brązowy lew w Cannes.

Piotr Stanoch, Digital Integration Director Digital Resolution, Grupa OMD

Doradza w doborze strategii i optymalnych rozwiązań klientom agencji z całej grupy OMD. Piotr zajmuje się również popularyzacją narzędzi oraz innowacyjnych rozwiązań szczególnie pod kątem potrzeb Klientów performance. Bogate doświadczenie zdobywał w pracy dla marek z różnych kategorii. Pracował m.in. dla takich Klientów jak Heinz, Warner Bros, Renault, Lotte Wedel, Grupa IPF, mBank, Aviva, Infiniti czy Top Secret (Grupa Redan).

Bartosz WoziwodzkiHead of Creative Digital Resolution, Grupa OMD

W grupie OMD sprawuje nadzór kreatywny nad kluczowymi Klientami agencji. Zajmuje się opracowywaniem i projektowaniem kampanii reklamowych. Jest odpowiedzialny za rozwój działu kreacji – dokłada starań, aby projekty Digital Resolution nie tylko budziły emocje i angażowały użytkowników ale przede wszystkim były funkcjonalne i realizowały cele Klientów grupy. Pracował m.in. dla takich Klientów jak  Apple, Microsoft, Denon, , Dell Lays, Nissan, Renualt, Daewoo, Bosch, Heinz, Pudliszki, Huawei, Honor, Play, Berlin Chemie, UPC, Gutek Film, Graal, Renault, Nissan, UPC, Mercedes, Żabka, Philips.

Anna Elwart, Head of Performance Digital Resolution

Do obowiązków Anny Elwart należy rozwój oferty digitalowej oraz prowadzenie zespołu performance realizującego kampanie klientów Digital Resolution oraz całej Grupy OMD (OMD Optimum Media, OMD Macroscope, PHD, Easymedia).  Bogate doświadczenie zdobyła pracując m.in. dla takich Klientów jak Żabka, Fedex, RWE, Aryton, Limango, Nexterio, Nivea, Renault. Anna jest bardzo cenionym przez Klientów za profesjonalizm, rzeczowość oraz indywidualne podejście do prowadzonych projektów managerem. Wcześniej Anna pracowała  w agencji Cube Group i sieci reklamowej Glossy Media (Agora). 

dr Jan Zając, Prezes Sotrendera oraz adiunkt na Wydziale Psychologii UW

Psycholog, ekonomista, doświadczony konsultant i badacz. Mówi 6 językami, zjeździł rowerem 17 krajów. 

Jakub Wyglądała, Client Service Team Leader, Sotrender

Absolwent PR i Marketingu Medialnego na Uniwersytecie Warszawskim. Od ponad 5 lat związany z branżą reklamową. Koszykarz amator, prywatnie fan nowych technologii i popkultury.

Dariusz Szpak, CEO/Creative Director w OX Media

Twórca narzędzia do zarządzania reputacją w internecie OX Reputation łączącego potencjał social media, SEO i e-PR. Ekspert i autor serii publikacji dla: magazynu "Marketing w Praktyce", "Brief", "Interaktywnie", „NowyMarketing”, "Mediarun" czy „Wirtualne Media”. Wykładał m. in na takich konferencjach, jak Social Media Convent, SEMcamp czy Silesia SEM. Gość programu "Biznes w Sieci" stacji TVN24. Realizował duże projekty z zakresu digital/social media dla takich marek jak Sony, Porsche, Bols, eurobank, Oknoplast czy Volkswagen

Przemysław Pipiora, Landing Pages Product Manager, GetResponse.

Odpowiada za rozwój produktu wykorzystywanego przez ponad 350.000 klientów na całym świecie. Marketer z ponad 10-letnim doświadczeniem w planowaniu, prowadzeniu i optymalizowaniu kampanii online. Certyfikowany specjalista Google AdWords i Google Analytics. 

Michał Leszczyński, Content Marketing Manager, GetResponse

 Współtworzy i zarządza treściami edukacyjnymi, których celem jest sprawie, że online marketing jest rzeczywiście prosty - i to nie tylko dla zaawansowanych użytkowników. Absolwent studiów magisterskich na kierunku Strategiczny Marketing i Konsulting na Uniwersytecie w Birmingham. Prelegent na wielu polskich i zagranicznych konferencjach.

Mateusz CiećwierskiGroup Account Manager, GoldenSubmarine

Absolwent Nowych Mediów na Collegium Civitas. Group Account Manager w agencji marketingu interaktywnego GoldenSubmarine. W reklamie pracuje od 8 lat, w załodze GoldenSubmarine od niemal sześciu. Od stycznia 2016 odpowiedzialny za rozwój biznesowy i strukturalny działu Video&Photo Production w agencji. Prelegent na konferencjach Forum Marketingu Zintegrowanego i iAB Showcase. Pracował m.in. dla: ING Bank Śląski, Grupa Żywiec, WWF Polska, BGŻ BNP Paribas, PKN ORLEN SA, ZOTT

Sławomir SkowerskiSenior Copywriter, GoldenSubmarine

Od zawsze słowny facet. Kilkanaście lat doświadczenia w pisaniu. Od 8 lat w branży reklamowej. Ponad 5 z nich - na pokładzie GoldenSubmarine. Lubi opowiadać bajki, lub, jak kto woli, tworzyć storytelling marek i produktów. W GoldenSubmarine współtworzy kampanie dla najważniejszych klientów agencji – ING Banku Śląskiego, Volkswagen Group, Vienna Life, NIVEA czy Grupy Żywiec. Projekty, które wspierał słowem, na przestrzeni lat zgarnęły sporo branżowych nagród i wyróżnień. W samym 2016 roku było to m.in. srebrne Effie za kampanię dla ING czy przyznane agencji prestiżowe tytuły Partner na Lata M&MP oraz Zaufanie Roku wg Press.  Udziela się w konferencjach branżowych i konkursowych jury - ostatnio w IAB MIXX Awards Romania 2016. Posiada certyfikat DIMAQ, jest szefem grupy roboczej Agencje Interaktywne w IAB. Od 2017 roku zasiada w Komisji Etyki Reklamy.

Bartek Kaweckiwspółzałożyciel i CEO, PushAd

współzałożyciel wiodącego w Polsce dostawcy technologii do obsługi Web Push Notyfikacji. Współtwórca BlueVedno S.A. - platformy transakcyjnej dla touroperatorów, przez którą przechodzi ponad 500 mln obrotu rocznie. Prekursor dynamicznego pakietowania w Polsce. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (finansista), który czerpie mnóstwo przyjemności z tworzenia i rozwijania software'u, szczególnie w modelu SaaS i atmosferze startup’u. Prywatnie... całkiem prywatny człowiek. 

Tomek Siemczyk, współzałożyciel PushAd

odpowiedzialny za pion Client Service oraz New Business.  Miłośnik nowych technologii z ponad 20 letnim doświadczeniem w marketingu i sprzedaży w sektorze FMCG.

Adam Goljan, Presales Specialist, SAP Hybris 

Od 7 lat specjalizuje się w zagadnieniach obsługi Klienta i sprzedaży omni-kanałowej przede wszystkim w firmach z branży detalicznej, dystrybucyjnej oraz produkcyjnej. W SAP Polska odpowiada za rozwiązania ze stajni SAP Hybris: Hybris Commerce, Hybris Marketing oraz SAP Cloud for Customer. 

Pasjonat rozwiązań mobilnych dla biznesu. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

 

Marta Sułkiewicz, Business Development Director / Advertisers EMEAGemius

Ekspert marketingu online z ponad dwunastoletnim doświadczeniem w branży. Doświadczenie zdobywała rozwijając się jako manager oraz analityk biznesowy, realizując liczne projekty marketingowe oraz prowadząc dział reklamowy w domu mediowym. W Gemiusie od 2015 roku, jako Business Development Manager rozwijała produkt gemiusAdReal – rewolucyjne rozwiązanie pozwalające na monitorowanie strategii reklamowej konkurencji w świecie online. Posiada bogate doświadczenie jako prelegentka na takich konferencjach branżowych, jak: Digital Beyond Borders, Forum IAB, Mobilne i Digitalowe Strategie biznesu, Internet Week, Multiscreen Day.

Krzysztof Zieliński, Business Development ManagerGemius

W Gemius zajmuje się integracją badań i rozwojem nowych usług. Z sukcesem wdrożył nowy standard pomiaru skuteczności kampanii video online miarami telewizyjnymi oraz narzędzia do estymacji wspólnych zasięgów TV-VOD. Wspiera integrację narzędzi site-centric, adserving i social media z wewnętrznymi narzędziami badawczymi klientów. Doświadczenie w branży mediowej zdobywał m.in. w Media Direction oraz agencji Hypermedia. Występował jako prelegent na konferencjach branżowych, takich jak Forum IAB, Cyberresearch, Orange Digital Days; prowadzi szkolenia dla zespołów marketingowo-sprzedażowych.

Michał Chudyszewicz

 

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej- kierunek „Marketing”. Od 2011 roku współpracuje z kluczowymi Klientami w firmie widzialni.pl, obecnie na stanowisku dyrektora sprzedaży. Poza obowiązkami Key account managera oraz zarządzania działem sprzedaży w ramach wykonywanych obowiązków specjalizuje się m.in. w budowaniu strategii pozycjonowania szerokiego, szkoleniach z zakresu SEO oraz Seo copywritingu. Wykładowca z zakresu Search Engine Reputaion Management oraz pozycjonowania na poznańskiej uczelni wyższej Collegium Da Vinci. W karierze pełnił również obowiązki kierownika działu reklamy w agencji Skivak CP, KAM w Decora S.A. oraz  KOMSA Polska.